A HírPress oldalon megtalálja a hét népszerű történéseit, a mai friss híreket, belföld, gazdaság, sport, külföld, bulvár, és tudomány témakörökben.

Élményekkel teli verseny várt a Tour de Gyömrő résztvevőire

7

A hétvégén megrendezték a 27. Tour de Gyömrő kerékpárversenyt, ahol több korcsoportban és távon, a már megszokott útvonalakon mérhették össze erőnlétüket és tapasztalatukat a nevezők.

Tour de Gyömrő

A rendezvényre természetesen nem kizárólag a díjak miatt volt érdemes ellátogatni – a résztvevők beszámolói és az eseményen készült fotók alapján ugyanis elmondható, hogy élményekben gazdag és újabb tapasztalatok gyűjtésére is kiválóan alkalmas napot tölthettek Gyömrőn a kerékpározók. Az egyik versenyző például – egészen véletlenszerűen ugyan, de – megismerkedhetett a tandemezés „fortélyaival”.

A beszámoló szerint reggel hatra indult, hogy segítsen a kordonpakolásban, ami gyorsan is haladt, mivel sokan gyűltek össze. Némi pihenés után nevezett is, majd ismerőseivel kezdett beszélgetni.

„Ekkor egy srác (…) megkért, hogy tegyem fel a chippet a tandembringájára. Készségesen segítettem neki. Közben szóba elegyedtünk. Kiderült, hogy nem tudott eljönni a partnere akivel indult volna. Felajánlottam, hogy indulok vele az 5 km-es távon. Előtte azért elmentünk egy próbakörre, hogy érezzem milyen is ez a tandem. A tesztkörön sikerült kideríteni pár dolgot a tandemezésről. Így magabiztosan álltunk rajthoz 11órakor”

– idézte fel a „váratlanul jött” verseny előzményeit a versenyző, aki végül meg is nyerte társával a futamot.

„Nagyon nagy élmény volt. A futam után megbeszéltük, hogy jövőre címvédés lesz” – tette hozzá.

Ezek után a 80 kilométeres futam is fordulatos volt a versenyző számára, és végül 2 óra 14 perc alatt, korcsoportjában ezzel a 39. helyezést kiérdemelve érkezett meg a célba. A futamról szólva megjegyezte:

„Nagyon nagy élmény volt számomra ez a verseny! Remélem jövőre az első bollyal meg tudok majd jönni”.

Egy másik versenyző is lejegyezte élményeit a 80 kilométeres futamról, aki azt írta:

„Nem volt egyszerű már az elején sem, mert már a lassú rajtban is volt bukás. Épp előttem esett a srác, nem sokon múlt, hogy én is beleszállok. Aztán persze tempó, hogy visszaérjek. Ha nem melegítettem volna, akkor ez is elég durvára sikerült, felfoghatjuk 2. bemelegítésnek is. A lassú rajt annyira lassú volt, hogy meg is álltunk vagy 3 percre és csak utána indultunk állóból”.

A legtöbb szakadás aztán visszaemlékezése szerint a Káva utáni emelkedő teteje felé történt, ahol azonban ő sikeresen tudott előzni is, majd a táv feléig viszonylag eseménytelenül jutott tovább.

„Aztán volt egy kaptató Pánd után, amit valahogy sikerült kicsit elfelejtenem és lélekben már a Bényére és Monorra, no meg Péterire készültem. Nem kellett volna, kicsit lemaradtam és erősen pörgetnem kellett, hogy ne szakadjak le! Ezt még túléltem, de többet vett ki belőlem, mint terveztem. Bénye után, vagy már inkább Gombán a felfelében nagyon nagy tempót diktáltak és el is fogytak előlem az emberek, így kezdtem leszakadni és 2 kísérőautó is megelőzött. Dögsor… Gomba után volt egy bukás, ahol többen meg kellett álljanak! Itt alakult gyorsan egy 15 fős csoport, akik mind vissza szerettek volna érni az elejére. Szerencsére sikerült elmenni velük és ha nem is hamar, de utolértük őket!”

Mint írta, a Péteri és Gyömrő közötti domb táján már „csak a túlélés volt a cél”, majd a a célegyenesre fordulva újabb bukás is volt, ahol a tervezettnél nagyobbat fékezett. A futamot végül 1:55:33-as idővel zárta, a korosztály elsőtől 10 másodperc, a dobogótól 8 másodperc választotta el.