A HírPress oldalon megtalálja a hét népszerű történéseit, a mai friss híreket, belföld, gazdaság, sport, külföld, bulvár, és tudomány témakörökben.

Férfi kosár NB I: a Szolnok egy győzelemre az aranytól

5

A végig vezető Szolnoki Olaj 89–70-re legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I bajnoki döntőjének harmadik összecsapásán, így egyetlen győzelemre van attól, hogy aranyérmet ünnepelhessen.

Vojvoda Dávid 13 ponttal segítette csapatát (Fotó: Koncz György)

Döntetlenről várhatta a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzését a Szolnoki Olaj és a Falco – az első találkozón Vojvoda Dávidék, a második összecsapáson viszont már a sérülten is játszó Govens Darrinnel felálló szombathelyiek bizonyultak jobbnak.

A harmadik meccs elején a vezetést a hazaiak szerezték meg, és nem is adták ki a kezükből – a második negyed közepére tizenhét pontos előnyt építettek ki Kendrick Perry vezérletével, aki 13 pontot dobott. A félidőhöz közelítve azonban feljött a triplákkal sokáig hadilábon álló Falco, a szünetre tízpontosra csökkentve a különbséget.

A vendégek a szünet után a hátrány további csökkentése helyett távolabb kerültek a Szolnoktól, egy labdaszerzés utáni Vojvoda-zsákolást követően Szrecsko Szekulovics vezetőedző időkéréssel próbált új lendületet vinni a játékba.

A lendület megérkezett, csak éppen a hazaiakhoz: egymás után három sikeres triplát vágtak be Dragan Alekszics tanítványai, a harmadik negyed végére pedig huszonhárom egységre hízott az előny.

A záró etapban még egy technikai szabálytalanságot is elkönyvelhetett Govens, a felzárkózásra és a fordításra azonban már nem maradt esélyük a szombathelyieknek, így a három győzelemig tartó párharcban a második sikerét szerezte meg az Olaj.

A negyedik találkozó június 18-án hétfőn, 18 órakor kezdődik.

FÉRFI NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 89–70 (22–11, 21–22, 28–15, 18–22)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára